Implicare grup-țintă – participare Cursuri cu credite CCD

In cadrul proiectului „DEDICAT – Dascăli pentru Elevi Defavorizați – Intervenții pentru Combaterea Abandonului școlar Timpuriu” obiectivul principal este îmbunătățirea competențelor a 120 de cadre didactice si personal de sprijin din învățământul preuniversitar în vederea creșterii calității serviciilor educaționale în 6 unități școlare defavorizate din Județul Suceava, prin activități orientate pe nevoile elevilor si sprijinirea managerilor acestor scoli pentru creșterea calității în educație.

Partenerii noștri asociați – anume cele 6 unități defavorizate sunt:
  1. Școala Gimnaziala Valea Moldovei, Comuna Valea Moldovei, Județul Suceava
  2. Liceul Tehnologic „Oltea Doamna” Dolhasca (cu grădinița Probota), oraș Dolhasca, Județul Suceava
  3. Centrul Școlar de Educație Incluzivă Suceava, Județul Suceava
  4. Școala Gimnaziala Burla (Grădinița Burla), comuna Burla, Județul Suceava
  5. Școala Gimnaziala Rotunda (Grădinița), localitatea Rotunda, orașul Liteni, Județul Suceava
  6. Școala Gimnaziala Budeni (de care aparține momentan Grădinița Probota care aparținea de Liceul Dolhasca in momentul scrierii si începerii proiectului)

Din unitățile menționate am selectat 132 de cadre didactice care au demonstrat ca au abilitați profesionale deosebite dar si motivația necesara pentru a le îmbunătăți (intrarea in grupul țintă a presupus depunerea si completarea documentației specifice, a actelor de studii si care demonstrează experiența profesionala) dar si a unui C.V. însoțit de Scrisoare de Motivație.

După selectarea grupului Țintă, am oferit acestor cadre didactice merituoase posibilitatea implicării in activitățile specifice – unele mai dificile si mai solicitante decât altele.

Din nefericire toate cursurile la care cadrele au putut sa se înscrie au avut număr maxim de participanți astfel încât nu am putut sa oferim posibilitatea participării la toate cursurile pentru toate cele 132 de persoane.

In consecință, la cursurile cu credite organizate de partenerul Casa Corpului Didactic George Tofan din Suceava in cadrul Activității 1.1, au fost enorm de multe solicitari, am inscris numarul maxim de cursanti pe fiecare curs si am obtinut urmatoarele liste de cursanti, care au si absolvit:

Multimedia in educație – 22 Credite Profesionale Transferabile; (89 ore) – 1 grupa au fost prezenți 26 cursanți, astfel:
  • Albu Vasile Dan
  • Agavrilaiei Corina – Ella
  • Baboi Victoria
  • Cazan Laura
  • Cocari Dorina
  • Cîrlioru Cosmin-Ionuţ
  • Corduneanu Monica Liliana
  • Coştiug Gabriela Nicoleta
  • Geamăm Elena
  • Grigore Vastelia
  • Handîc Doina
  • Hauca Elena Gheorghina
  • Monachu Maria Monica
  • Mujdei Silvia
  • Nastasiu Mihai
  • Oniceag Sînziana Mihaela
  • Petrescu Melania Ioana
  • Pintilei Graţiela
  • Pîntea Aura Florentina
  • Rădulescu Loredana Camelia
  • Rumpel Nicoleta Madelena
  • Simileac Dumitru
  • Sveduneac Marinela Adriana
  • Timu Mihaela Cristina
  • Ungureanu Carmen
  • Vasilovici Cristina – Elena
Strategii didactice active performante – 25 Credite Profesionale Transferabile (89 ore) – 1 grupa: au participat 26 cursanți:
  • Achiţei Nicoleta- Maricica
  • Agarafinei Elena
  • Aiuresei Siminica
  • Amihăesi Marinica
  • Amorăriţi Elena
  • Apetrăchioaie Gabriela Daniela
  • Apetrăchioaie Silvia
  • Bădeliţă Vasile
  • Boambă Eleonora
  • Burcea Marcel
  • Ciofu Mihaela Eugenia
  • Coştiug Euzefina Dana
  • Daniliuc Georgeta
  • Filipovici Valerica Doina
  • Iaschiv Maricica
  • Ivanovici Mihaela
  • Maftei Mihaela
  • Morăraşu Mariana
  • Apetroaie Rodica
  • Popovici Graţiela
  • Popovici Melexima Oltiţa
  • Purnichi Claudia Manuela
  • Titi Livia
  • Uncescu Angelica Mioara
  • Ursuleasa Maria
  • Vrăjitoru Ioana Lliana
Resurse educaționale – tehnologie si creativitate – 22 Credite Profesionale Transferabile (89 ore) – 1 grupa au participat 24 cursanți, astfel:
  • Aioanei Daneluţa
  • Aioanei Răzvan Vasile
  • Argatu Cristina Margareta
  • Bolohan Mihăiţă
  • Ciornei Verginia
  • Cîrligeanu Margareta
  • Clim Cristina
  • Conache Ecaterina
  • Danelciuc Elena Mihaela
  • Doroftei Cristina
  • Enică Marius
  • Fărcane Liliana- Mirela
  • Ganga Pahon Ioan
  • Honceriu Florentina
  • Huţanu Florentina
  • Iuşcă Florica
  • Mahalu Florinela Carmen
  • Morar Cătălin Dumitru
  • Păvăloaie Maria Vaselica
  • Pintilie Raluca Florentina
  • Samson Gheorghe
  • Sasu Liliana Iuliana
  • Spatar Petru
  • Vlădescu Ionuţ
Comunicare, negociere, mediere in educație – 22 Credite Profesionale Transferabile; (89 ore) – 2 grupe au participat 28 cursanți au participat la prima grupa si 27 cursanți au participat la cea de-a doua, astfel:
CURSANTI GRUPA 1:

1.Alexandru Maricica-Mihaela          

2.Bejenariu Mihai                                

3.Chiculita Geanina Mariana            

4.Ciurla Emilia                                     

5.Juravle Elena Daniela                    

6.Halip Camelia                                   

7.Ilica Mihaela Carmen                      

8.Lazurca Rocsana Elena                 

9.Lehaci Rodica                                  

10.Manolache Ciprian Ionut             

11.Marocico Georgiana                      

12.Mihai Cristina Monica                   

13.Morosanu lacramioara Mariana  

14.Murariu Mihaela                             

15.Paicu Ana                                       

16.Petrovan Florica Emilia                

17.Plamada Vasile                              

18.Popescu Suzana Mina                 

19.Romanescu Adam                         

20.Secrier Cristina                              

21.Sfichi Gheorghe                            

22.Teodorovici Vasile Cezar             

23.Tipa Grigore                                    

24.Timpau Diana Iuliana                   

25.Ursachi luchian Nicoleta              

26.Ursaciuc Doina                              

27.Vargan Florentina

CURSANTI GRUPA 2:

1.Acea Marina-Ana

2.Baciu Elena

3.Bădeliță Ovidiu Ilie

4.Bilius Vasile

5.Boicu Simona Adriana

6.Catargiua Agripina-Daniela

7.Chiriac Natalia Domnica

8.Craciun Elena

9.Dragoi Angelica

10.Divisievici Silvia

11.Donisa Marius Ciprian

12.Drehuta Cristina

13.Fedorovici Mihai

14.Filipiuc Camelia Elena

15.Floristeanu Luminita Adriana

16.Grogorie Liviu Pertica

17.Hapau Elena

18.Irimia Ovidiu

19.Liuta Crenguta Catalina

20.Lucanu Bianca Maria

21.Lupu Constantin Cristian

22.Mihai Ionela Nicoleta

23.Piersec Dimitrie

24.Popivici Alexandrina

25.Stefancu Elena

26.Tanasa Constantin

27.Timu Florina

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.